Świadectwa

Boży generałowie – Wielcy reformatorzy

Oceń książkę
Ocena: 4.3/5.
Proszę czekać...
Głosowanie w edycji 2020 zakończone. Wkrótce wyniki.

Boży generałowie – Wielcy reformatorzTo trzecia już pozycja z serii Boży generałowie, opowiadającej o życiu i dokonaniach nowożytnych bohaterów wiary, mężczyzn i kobiet, którzy otwierali drogę Chrystusowi i Jego ewangelii do serc milionów ludzi na całym świecie.

Niniejsze dzieło poświęcone jest wielkim reformatorom chrześcijaństwa minionych wieków. John Wycliffe, Jan Hus, Marcin Luter, Jan Kalwin, John Knox i George Fox wpłynęli na bieg dziejów, dokonując nieodwracalnych zmian w obrębie Kościoła, edukacji, kultury, polityki i stosunków społecznych. Mieli odwagę stanąć w obronie prawd ewangelii i przeciwstawić się wszechwładnemu wówczas w Europie religijnemu systemowi władzy. Książka Robertsa Liardona umożliwia współcześnie żyjącym zrozumienie procesu reformacji.

Czytając o ludziach, którzy poświęcili wszystko, walcząc dla Boga, docenisz wolność religijną oraz znajdziesz zachętę, by żyć w mocy Słowa Bożego każdego dnia.

Polskie wydanie zostało wzbogacone o liczne przypisy. Dodano także listy dzieł reformatorów oraz rekomendowane pozycje bibliograficzne, które ukazały się na polskim rynku

Dane książki:

Tytuł: Boży generałowie – Wielcy reformatorzy
Autor: Roberts Liardon
Wydawca: Fundacja Nadzieja dla Przyszłości

Opis książki pochodzi od wydawcy.

Oceń książkę
Ocena: 4.3/5.
Proszę czekać...
Głosowanie w edycji 2020 zakończone. Wkrótce wyniki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Back to top button