Życie chrześcijańskie

Co z tym małżeństwem? – Niilo i Päivi Räsänen

Oceń książkę
Ocena: 3.0/5.
Proszę czekać...
Głosowanie w edycji 2020 zakończone. Wkrótce wyniki.

Co z tym małżeństwemNiilo i Päivi Räsänen, fińskie małżeństwo, autorzy tej książki, sięgają do biblijnego obrazu małżeństwa. Piszą o miłości jako o czymś pięknym i twórczym, a o małżeństwie jako przestrzeni, w której może się ona bezpiecznie manifestować i rozwijać. Wykazują, że nieprawdą jest, iż Pismo Święte mówi źle o seksie, polemizują też z innymi poglądami.

Reklama
Miejsce reklamy jest tutaj.

Czy nazwanie kobiety „odpowiednią pomocą” oznacza, że pełni ona drugorzędną rolę w małżeństwie? Czy Pismo Święte sankcjonuje patriarchat? Co oznacza, że kobieta i mężczyzna są różni, ale równi sobie? Na te i wiele innych pytań autorzy starają się udzielić zwięzłych odpowiedzi. Włączają się w ten sposób w szeroką dyskusję, która toczy się dziś z udziałem teologów, psychologów, socjologów i przedstawicieli innych dziedzin. W Polsce dyskusja ta nabiera tempa. W ciągu ostatnich dziesięcioleci staliśmy się uczestnikami intensywnych przemian obyczajowych i kulturowych, które są świetną okazją do przemyślenia zastanej rzeczywistości, charakteru międzyludzkich więzi i do zadania pytania o fundament chrześcijańskiej wspólnoty kobiety i mężczyzny.

Ta mała książka z ważnymi treściami, napisana prostym i komunikatywnym językiem, została przetłumaczona z języka angielskiego przez Monikę Mendroch-Krabowską. Jej dodatkowym atutem są piękne grafiki autorstwa Karoliny Kluski. To świetna propozycja na prezent.

reklama reklama

Dane książki

Tytuł: Co z tym małżeństwem?
Autor: Niilo i Päivi Räsänen
Wydawca: Wydawnictwo Warto
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 80

Opis książki pochodzi od wydawcy.

Oceń książkę
Ocena: 3.0/5.
Proszę czekać...
Głosowanie w edycji 2020 zakończone. Wkrótce wyniki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Back to top button