Powieści

Rodzina Jezusa

Rodzina JezusaOd dawna uwielbiam Biblię, wraz z jej wszystkimi prawdami, obietnicami, mądrością i zawiłościami. Jednak największą miłością darzę ludzi, o których Święta Księga opowiada.

Czytając dzieje osób, zamieszkujących świat, na który przyszedł Jezus, postrzegam je tak, jak je opisują stronice Biblii. Ale widzę też znacznie więcej.

Z tego powodu zapytałam raz Boga: co by było, gdybym napisała serię krótkich opowieści, poświęconych tym właśnie postaciom? Co by się stało, gdybym wymyśliła szczegóły, o których Biblia nie wspomina, aby tym samym umożliwić Czytelnikom zobaczenie w opisywanych mężczyznach i kobietach ludzi z krwi i kości , ludzi przeżywających prawdziwy ból i borykających się z realnymi problemami?

Myśl ta zakorzeniła się w mojej duszy. Pierwszymi osobami, o których pragnęłam pisać, była rodzina Jezusa – Jego najbliżsi. Ci, którzy radowali się Jego narodzinami, chronili Go, kroczyli wraz z Nim przez życie, a czasami czuli się zagubieni. Wszak pokrewieństwo z Jezusem wcale nie było prostą sprawą.

Wierzę, że dzięki opowieściom o rodzinie Jezusa jeszcze bardziej umiłujecie Słowo Boże. Ufam, że dzięki nim lepiej pojmiecie Biblię i wczujecie się w losy ludzi najbliższych Jezusowi: Józefa i Marii – ziemskich rodziców Jezusa; Jana Chrzciciela – kuzyna Jezusa; Zachariasza i Elżbiety – uznawanych przez teologów i znawców kultury biblijnej za ciotkę i wuja Jezusa; oraz Jakuba – brata Jezusa

O autorce

KAREN KINGSBURY pierwsze próby pisarskie podjęła jako pięciolatka. Karierę zawodową zaczęła jeszcze podczas studiów, jako dziennikarka sportowa. Później była autorką kryminałów. Powieści chrześcijańskie, które przyniosły jej sławę, zaczęła pisać w 1998 roku. Dotychczas napisała ponad 30 powieści, które sprzedano w ponad 6 milionach egzemplarzy. Jej książki są niezwykle popularne, zdobywają nagrody, są na listach bestsellerów, na ich podstawie powstają filmy.

Wychowała się w tradycyjnej religijnej rodzinie – chodziło się do kościoła, ale nie czytała Pisma Świętego. Jako dwudziestolatka poznała swojego przyszłego męża, Donalda, który wydawał się jej dziwakiem – chciał, by przed randkami czytali wspólnie Pismo Święte. Pewnego dnia Karen zniszczyła jego Biblię. Niebawem po raz pierwszy w życiu poszła do chrześcijańskiej księgarni, by odkupić książkę. I tak zaczęła czytać Pismo Święte.

Ma sześcioro dzieci, troje własnych i troje adoptowanych z Haiti. Aby mogła pisać, w prowadzeniu domu pomaga jej siostra, Trish, i matka, Anna. Jej mąż, Don, zrezygnował z kariery zawodowej, by zająć się dziećmi.

Publikuje książki ze znakiem firmowym „Fikcja zmieniająca prawdziwe życie”, ponieważ wie, że jej powieści naprawdę zmieniają życie czytelników. Na swojej stronie internetowej umieszcza świadectwa czytelników.

Dane książki:

Tytuł: Rodzina Jezusa
Autor: Kingsbury Karen
Rok wydania: 2018
Wydawca: Wydawnictwo PAX
Opis książki pochodzi od wydawcy.

0/5
Oceń książkę w konkursie na 'Tytuł Roku - Książka 2018'

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close