Świadectwa

Wierzę w cuda

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...
Głosowanie zakończone. Czekamy na edycję 2020.

Wierzę w cudaTAKI JEST BÓG. Bruce Baker został uzdrowiony dziesięć lat temu. Lekarze nie znajdują u niego żadnych oznak choroby i potwierdzają, że jego płuca są całkowicie zdrowe.

Poszedł do tymczasowej pracy w ogrodnictwie, aby zarobić na życie. Do jego obowiązków należy m.in. chodzenie z wielką kosiarką po pochyłych trawnikach od ósmej rano do trzeciej po południu. „Nie wykonuje się takiej pracy, jeśli się nie ma dobrych płuc” – uśmiecha się Bruce.

Po chwili dodaje, z twarzą jaśniejącą od radości: „Brakuje słów by opowiedzieć, jak człowiek się czuje, kiedy Bóg go uzdrawia. Geneva i ja dziękujemy Mu każdego dnia i próbujemy zrobić coś dla Niego w zamian”.

Żywa wiara w Boga jest widoczna w działaniu. „Po prostu wiedziałem, że przyszedł czas, by chwycić Boga za słowo”.

Zawsze ogarniała mnie ekscytacja, gdy czytałam tę wspaniałą historię o Jozuem i Izraelitach, którzy po raz ostatni maszerowali wokół murów Jerycha. Pan obiecał im to miasto. Nadszedł siódmy dzień. Sześć razy przemaszerowali wokół murów miasta i nie poruszyła się ani jedna cegła, ani jeden fragment zaprawy się nie obsunął, nie pojawiło się ani jedno pęknięcie, ale Bóg złożył obietnicę!

„Za siódmym razem, gdy kapłani zadęli w rogi, Jozue zawołał: wznieście okrzyk! PAN daje wam to miasto!”. (Księga Jozuego 6:16)

W murze nie pojawiło się ani jedno pęknięcie, nie odpadła ani jedna cegła. „Wojsko wzniosło więc okrzyk! Zagrały rogi! Lud usłyszał dźwięk. Wzniósł potężny głos. Mur padł! Wojownicy ruszyli przed siebie – i zdobyli miasto!”. (Księga Jozuego 6:20)

Sekret zwycięstwa leżał w tym okrzyku wiary, który śmiało ogłaszał obiecane zwycięstwo, oparte na autorytecie Bożego Słowa – tylko i wyłącznie! Kiedy żywa wiara ośmiela się wierzyć Bogu tak bardzo, że zaczyna działać – to wtedy coś musi się wydarzyć.

(fragment rozdziału 6)

Kathryn Kuhlman

(1907-1976) – w wieku 14 lat powierzyła swoje życie Jezusowi Chrystusowi i od tamtej pory jej życie odmieniło się na zawsze. Zrozumiała, że Bóg nadal działa w życiu ludzi za pośrednictwem Ducha Świętego i że wciąż ma moc odpowiadać na modlitwy, uzdrawiać i uwalniać od problemów. Z czasem Kathryn stała się znana jako „ewangelistka z darem uzdrawiania”. Otrzymywała zaproszenia do prowadzenia spotkań na całym świecie, a jej programy radiowe docierały do setek tysięcy odbiorców. Szacuje się, że ponad 100 milionów ludzi słyszało jej przesłania o Bożej miłości i mocy Ducha Świętego. Po latach została uznana za jedną z kluczowych postaci w Kościele XX wieku, i wraz z kilkunastoma innymi usługującymi za „Bożego generała”.

Dane książki:

Tytuł: Wierzę w cuda
Autor: Kathryn Kuhlman
Rok wydania: 2019
Wydawca: Wydawnictwo AF
Opis książki pochodzi od wydawcy.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...
Głosowanie zakończone. Czekamy na edycję 2020.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Zobacz również
Close
Back to top button